Mokré čistenie

Čo je vlastne mokré čistenie?

Mokré čistenie je ekologická alternatíva k chemickému čisteniu odevov. Ekologická predovšetkým preto, že na čistenie odevov nepoužíva ako médium chemické rozpúšťadlá, ale vodu. Okrem toho, že táto technológia je šetrná k životnému prostrediu, mokré čistenie je aj hypoalergénne a výnimočne šetrné k textíliám (vlna, hodváb), nepoškodzuje vlákno. Chráni farby a znižuje riziko plstnatenia. Zabezpečuje sviežu vôňu a vynikajúci výsledok čistenia. Takisto znižuje náklady a pracuje so 100% biologicky odbúrateľnými čistiacimi prostriedkami.

Mokré čistenie šetrí vodu, chemikálie, mechanický pohyb textílií, teplotu a čas.

Mokré čistenie je technológia, ktorá umožňuje čistiť vo vode aj odevy, ktoré bolo doteraz možné čistiť len chemických rozpúšťadlách.

Naša firma, ako zástupca medzinárodných firiem SEITZ GmbH a GIRBAU, ponúka 2 alternatívy mokrého čistenia: TRITON a AquaTouch.

 

AquaTouch

Plnoautomatický prací, dávkovací a sušiaci systém. V jednom stroji môžete úsporne prať a aj chemicky čistiť.

Samotný koncept mokrého čistenia nie je nový – avšak vyvinúť ho tak aby bol efektívny a dokonca lepší ako bežné čistenie v rozpúšťadle, je výzvou. V súčasnosti prichádza na trh riešenie, ktoré presne toto ponúka. Je ním systém Aquatouch vyvinutý firmami SEITZ a Girbau. Umožňuje kompletné čistenie prakticky všetkých druhov textílií vo vode.

„Bezstarostný balík” od firiem SEITZ a Girbau ponúka kalkuláciu, organizáciu a dodávku kompletného špecifického vybavenia prevádzky. Súčasťou systému je technika na mokré čistenie, pranie a sušenie, ako aj čistiace prostriedky špeciálne vyvinuté pre AquaTouch, spojené s modernou dávkovacou technikou. Balík takisto zahŕňa inštaláciu a naprogramovanie jednotlivých strojov , technickú podpora a klientský servis.. Systém je veľmi jednoduchý na obsluhu a spoľahlivý. Výsledok čistenia je vynikajúci, pričom farby zostávajú výrazné a nevyblednú. Bez rizika je možné takisto dobre vyčistiť vlnu aj hodváb, platí to aj pre odevy s aplikáciami – perly, flitre. Náklady na AquaTouch sú prehľadné a je možné ich v praxi veľmi dobre kontrolovať. AquaTouch je ideálne riešenie pre prevádzky, ktoré doteraz stavili len na rozpúšťadlo a chceli by rozšíriť svoju ponuku.

Pračky od firmy Girbau ponúkajú rôzne špeciálne pre mokré čistenie vyvinuté možnosti nastavenia. Bubon so systémom CareTouch poskytuje obzvlášť šetrný pohyb počas prania a vďaka tomu je vhodný pre citlivé a exkluzívne kusy odevov. Systém Aqua Fall dáva vďaka perforovaným rebrám do pohybu vodu, bez toho, aby sa museli pohybovať odevy. Na presnú kontrolu teploty počas pracieho procesu sme zabudovali systém Aqua-Mixer. Presné nastavenie teploty v pračke zabraňuje poškodeniu textilu u citlivých odevov. Všetky stroje sú moderné, ľahko a flexibilne programovateľné.

Sušičky AquaTouch ponúkajú mnohostrannosť, bezpečnosť a vysoký stupeň účinnosti vďaka najnovšej technike. Bubon CareTouch ponúka nanajvýš šetrnú starostlivosť o veľmi citlivé textílie. Speed Control umožňuje automatické prispôsobenie otáčok, ktoré zabráni poškodeniu. Izolované dvere s dvojitým presklením sa postarajú o príjemnú klímu na pracovisku a zaručujú vyšší výkon. HumidityControl sa stará o presné sušenie, tým, že meria zostatkovú vlhkosť v bubne a zabráni prehriatiu.

Systém AquaTouch je skompletizovaný ponukou strojov na konečnú úpravu – žehliaci stroj, nohavicový žehlič a Formfinisher. Okrem toho vyvinula firma SEITZ špeciálny dávkovací systém, pozostávajúci z riadiacej jednotky s mikroprocesorom, čerpadiel a sond, ktoré sú mnohostranne programovateľné. Jednotlivé zložky systému sa daju veľmi efektívne a flexibilne nastaviť na požiadavky vašej prevádzky.

Triton

Plnoautomatický dávkovací systém použiteľný na rôzne značky pračiek.

V oblasti profesionálnej starostlivosti o textil, je voda základom všetkých procesov. Neslúži len ako nosič a rozvádzač energie a produktov, ale aj ako oplachovací prostriedok na odstránenie chemických zvyškov a špiny.

Na to, aby bolo možné starať sa o citlivé textílie sú potrebné špeciálne stroje, ktoré sa podstatne odlišujú od bežných pračiek v domácnosti. Čistiace stroje na mokré čistenie musia byť voľne programovateľné, s elektronickou reguláciou pohonu, presné elektronicky riadené nastavenie teploty, poprípade s počítačovým riadením procesov.

Takisto je potrebné používať zodpovedajúce čistiace produkty, ktoré sa odlišujú od bežných pracích prostriedkov. V čom sú iné?

Ponúkajú

  • optimálnu ochranu odevov a farieb, minimálne plstnatenie
  • ochranu prírodných vlákien, obzvlášť vlny a hodvábu
  • úpravu tkaniny, ktorá uľahčí finálnu fázu a prepožičia materiálom plný a mäkký omak
  • vysokú schopnosť odstrániť znečistenia aj počas krátkeho času prania a obmedzenom mechanickom pohybe
  • vyššiu bezpečnosť a ochranu životného prostredia

Dávkovacia technika

Ani najlepšie produkty však nemôžu plne rozvinúť svoje účinky, ak sa nedávkujú správne a používajú sa v nesprávnom čase. Práve pri mokrom čistení môže dôjsť k nenapraviteľným chybám, ak chýbajú správne produkty.

Ak sa skombinujú správne produkty s moderným dávkovacím zariadením, sú vytvorené ideálne podmienky, pretože moderné dávkovacie systémy dokážu produkt priviesť do stroja v presne určenom čase, čo zaručí optimálne a efektívne použitie produktov. Našim cieľom je viac, ako iba dodávať produkty. Vyvíjame a predávame koncepty a kompletné riešenia, ktoré našim zákazníkom otvoria všetky možnosti presadiť sa na trhu, pomôžu im rozšíríť ich ponuku a zlepšiť kvalitu a výkon.

Kontakty
E-mail: vegatop@vegatop.sk
E-mail: eva.thiel@vegatop.sk
Tel.: 037/659 2727
Mobil: 0915/950 847
Mobil: 0911/950 847
Mobil: 0911/215 969
Sídlo spoločnosti
VegaTop s.r.o.
Školská 797
951 35 Veľké Zálužie
Slovenská republika
Distribučné centrum
Sikárska 10
949 05 Nitra - Krškany
Slovenská republika

© 2016 - 2020 All Rights Reserved | Developed by MrCode.NET

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x